Aktualności

Policjanci na motorach promowali akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Data publikacji 07.06.2018

Policjanci ze świdnickiej drogówki wraz z członkami Świdnickiej Grupy Motorowej USARZ wzięli udział w pikniku rodzinnym organizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku. Podczas festynu promowali akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Przed godziną 11 spod Urzędu Miasta wyruszyła kolumna motocykli pilotowana przez świdnicką drogówkę. Wszyscy udali się na tereny zielone przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku przy ul. Norwida, gdzie na gości czekały dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na zorganizowanym pikniku rodzinnym łączącym Dzień Dziecka z Dniem Matki i Dniem Ojca.

Po przywitaniu przez grono pedagogiczne i przemowie Burmistrza rozpoczęło się świętowanie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały policyjne motocykle i słuchały cennych rad dawanych przez mundurowych. Każda chętna osoba mogła zasiąść za kierownicą policyjnego jednośladu i poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz. Największą radość najmłodszych budziła możliwość włączania sygnałów i robienie dużego hałasu.

Mundurowi rozmawiali z zebranymi motocyklistami a także dziećmi, rodzicami i opiekunami o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Promowali bezpieczne zachowania, kulturę jazdy oraz empatię, jak również apelowali o rozwagę podczas jazdy na jednośladach.

 

E.D.