Policjanci na Świdnik Air Festival - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Policjanci na Świdnik Air Festival

Data publikacji 11.06.2018

200 policjantów wzięło udział w zabezpieczeniu dwudniowych pokazów lotniczych Świdnik Air Festival 2018. Głównym zdaniem policji było utrzymywanie przejezdności w rejonie imprezy a także czuwanie nad bezpieczeństwem osób i mienia. Impreza przebiegła bezpiecznie, nie odnotowano poważnych zdarzeń.

Dwa dni wytężonej pracy świdnickich policjantów wspieranych przez mundurowych z ościennych jednostek przyniosło efekty. Policjanci w patrolach zmotoryzowanych i  pieszych czuwali nad bezpieczeństwem osób biorących udział w imprezie. Nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

 Policję można było również spotkać na terenie pokazów. Stoisko wystawione przez funkcjonariuszy cieszyło się dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodszej części widowni. W sobotę policjantki z KPP Świdnik zorganizowały najmłodszym kącik malucha, na którym można było pokolorować malowanki oraz dowiedzieć się na temat bezpiecznych zachowań a także przymierzyć policyjne wyposażenie i otrzymać drobne upominki. Dużą atrakcją był także pokaz wyposażenia lubelskich antyterrorystów, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Drugiego dnia pokazów przy policyjnym namiocie można było z bliska obejrzeć policyjne radiowozy. Dla dzieci zorganizowany był konkurs z nagrodami. Starsi natomiast mogli pooglądać rzeczywistość przez narko i alkogoogle.Odwiedzając policyjny punkt można też było posłuchać o tym jak wygląda praca policjantów oraz uzyskać informację na temat rekrutacji. Zaprezentowana była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda a także aktualne akcje prewencyjne przeprowadzane przez policję.

E.D.