Dzwoniąc na 997 nie połączysz się z policją - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Dzwoniąc na 997 nie połączysz się z policją

Data publikacji 12.06.2018

Od dnia dzisiejszego dzwoniąc na numer 997 nie połączymy się bezpośrednio z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Świdniku a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To efekt zmian, które etapowo są wprowadzana na ternie całego kraju. Celem tego działania jest usprawnienie procedury zgłoszeniowej, zebranie kompleksowej informacji oraz przyspieszenie reakcji policji na zgłoszenie.

Dzisiaj na terenie działania świdnickiej policji odbyło się przełączenie numeru alarmowego 997 na numer 112. Teraz po wybraniu numeru alarmowego 997 osoba dzwoniąca połączy się z operatorem numerów alarmowych, a nie jak dotychczas z dyżurnym policji. Operator numerów alarmowych zbierze wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia alarmowego i przekaże je w postaci elektronicznej formatki do dyżurnego policji. Dyżurny na podstawie otrzymanych informacji podejmie decyzję w zakresie zadysponowania patrolu.

 

Takie działanie z pewnością usprawni procedurę zgłoszeniową, gdyż dyżurny policji otrzyma przefiltrowaną informację będącą we właściwości policji, co zaoszczędzi czas samego zgłoszenia, a w konsekwencji przełoży się na szybszą reakcję policji. W ubiegłym roku ponad 2/3 zgłoszeń, która trafiała do Policji to zgłoszenia niepotwierdzone. Wprowadzane rozwiązanie pomoże uniknąć takich sytuacji.

 

W przypadku konieczności połączenia się bezpośrednio z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Świdniku należy dzwonić na numer 81 749 42 10. Przypominamy, że telefon ten, jak również dane teleadresowe dzielnicowych podane są na naszej stronie internetowej http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/.

 

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
 
Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
 
„Moja Komenda” jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.

 

E.D.