Mając prawie 3 promile opiekowała się niespełna 2-letnim dzieckiem - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Mając prawie 3 promile opiekowała się niespełna 2-letnim dzieckiem

Data publikacji 04.07.2018

34-letnia mieszkanka Świdnika opiekując się blisko 2-letnim dzieckiem miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Teraz będzie tłumaczyć się przed sądem rodzinnym. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

      Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się nietrzeźwa matka, która ma pod opieką swoją blisko 2-letnią córeczkę.  Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji.

Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 34-letnią kobietę. Wraz z nią w mieszkaniu znajdowało się niespełna 2-letnie dziecko. Badanie alkomatem potwierdziło zasadność zgłoszenia. Urządzenie wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dziecko trafiło do szpitala. Natomiast jego mama trzeźwieje w policyjnym areszcie. Czynności w tej sprawie trwają. Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. O całym zajściu powiadomiony został Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świdniku.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.