Obchody Święta Policji - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Obchody Święta Policji

Data publikacji 27.07.2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbyła się uroczysta zbiórka związana z obchodami 99 Rocznicy Powstania Policji. Mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia nagrodami finansowymi zasłużonych funkcjonariuszy dokonali insp. Mariusz Siegieda - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie w asyście insp. Grzegorza Hołub – Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku.

O godz. 10 w sali Komendy Powiatowej Policji w Świdniku rozpoczęły się uroczystości związane ze Świętem Policji. W tym roku awans w stopniu otrzymało 48 funkcjonariuszy, w tym jedna osoba została wyróżniona przedterminowym awansem. Dodatkowo 15 mundurowych oraz jeden pracownik cywilny otrzymali nagrody motywacyjne od Komendanta Głównego Policji oraz od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Akty mianowania na wyższe stopnie oraz wyróżnienia wręczał insp. Mariusz Siegeda Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie w asyście świdnickiego Komendanta.

Jak co roku na uroczystości zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta i powiatu a także przedstawiciele instytucji, inspekcji oraz służb mundurowych na co dzień współpracujących z policjantami.

Wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym, awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom składamy serdeczne gratulacje i życzymy pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Tak by codzienny trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał społeczny szacunek.

E.D.