Wpadł, bo zasnął - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Wpadł, bo zasnął

Data publikacji 09.10.2018

W dość nietypowy sposób wpadł w ręce policjantów 20-latek, który ukradł kable rozruchowe z holownika. Mężczyzna po dokonanej kradzieży wrócił do pojazdu i tam zasnął. Jak się okazało, na swoim koncie ma więcej czynów zabronionych i w dodatku nie działał sam. Mundurowi zatrzymali również jego 30 – letniego kuzyna. Mężczyznom udowodniono m.in. kradzieże z włamaniem do sklepu, myjni i pojazdów.

W niedzielę rano patrol ruchu drogowego został powiadomiony przez mężczyznę, że idąc drogą zauważył motorower, obok którego leżały kable rozruchowe, które rozpoznaje jako swoją własność.

Mundurowi razem ze zgłaszającym skierowali się w stronę należącego do niego holownika. Faktycznie, przypuszczenia mężczyzny potwierdziły się.  W pojeździe brakowało wspomnianych kabli.

Podczas sprawdzania holownika,  na leżance za firanką policjanci zauważyli śpiącego młodego mężczyznę. Obudzony przez funkcjonariuszy 20-latek nie potrafił logicznie wyjaśnić, jak się tam znalazł i co tam robił. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 20 – latek na swoim koncie ma inne kradzieże i włamania. Razem ze swoim 30 – letnim kuzynem kilkukrotnie włamywali się do myjni samochodowych, do pojazdów oraz sklepu. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Sprawa ma charakter rozwojowy.

E.D.