O KMBZ i bezpieczeństwie z pracownikami DPS - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

O KMBZ i bezpieczeństwie z pracownikami DPS

Data publikacji 12.10.2018

Dyrekcja i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie spotkali się z mundurowymi. Tematem spotkania była dyskusja poświęcona bezpieczeństwu i zakresowi odpowiedzialności karnej oraz przybliżona została tematyka funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W spotkaniu z policjantami udział wzięły 33 osoby. Każda okazja jest dobra żeby zebrać się i porozmawiać o bezpieczeństwie. Z pozoru tematy, które wydają się oczywiste i błahe są bardzo ważne i propagowanie bezpiecznych zachowań utrwala dobre nawyki.

Podczas spotkania policjanci opowiadali jak prawidłowo poruszać się po drodze i o tym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Poruszono temat odpowiedzialności społecznej oraz karnej. Na koniec szeroko omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w szczególności do czego mapa służy, jak nanieść zagrożenie i jaką reakcję policji to wywoła.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali elementy odblaskowe, które zobowiązali się nosić, jak również wykonano pamiątkową fotografię.

 

E.D.