Promocja prawidłowych zachowań wśród dzieci - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Promocja prawidłowych zachowań wśród dzieci

Data publikacji 12.10.2018

Do kolejnych szkół i przedszkoli dotarli policjanci ze świdnickiej komendy, aby propagować szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Mundurowi odwiedzili kolejne placówki w celu dotarcia do jak największej liczby dzieci. W samych tylko Trawnikach w Zespole Placówek Oświatowych w spotkaniu wzięło udział blisko 400 osób.

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Krzesimowie oraz nr 5 w Świdniku a także w Zespole Placówek Oświatowych w Trawnikach spotkali się policjanci na co dzień pracujący w prewencji i ruchu drogowym. Na spotkaniach mówili o tym jak w sposób prawidłowy poruszać się po drodze, dlaczego używanie elementów odblaskowych jest tak bardzo ważne, jak zachowywać się w stosunku do obcych osób a także podczas kontaktów z rówieśnikami. Dzieci odgrywały scenki, aby w prosty sposób przekazać najistotniejsze informacje do zapamiętania dla swoich rówieśników.

Na zakończenie spotkań mundurowi spotykali się z dyrekcją oraz pracownikami w celu przedstawiania jak w prosty sposób poinformować policję o niebezpiecznych miejscach a tym samym zlecić im interwencję na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

E.D.