Podsumowanie akcji ZNICZ 2018 - Aktualności - KPP Świdnik

Aktualności

Podsumowanie akcji ZNICZ 2018

Data publikacji 05.11.2018

W tym roku akcja „Znicz 2018” trwała 5 dni. Podsumowując ten wytężony czas działań służb można wyciągnąć wnioski – że okres ten minął w naszym powiecie dość spokojnie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, natomiast doszło do 8 kolizji.

W tym roku akcja "Znicz 2018" rozpoczęła się w środę 31 października a zakończyła 4 listopada. W całym powiecie świdnickim nad bezpieczeństwem czuwała zwiększona liczba policjantów, a wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego Doszło do 8 kolizji. Do wszystkich zdarzeń doszło poza terenami przyległymi do cmentarza.

W ciągu 5 dni policjanci przebadali 343 osoby na zawartość alkoholu i ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. Stwierdzono 86 naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.

E.D.